Zimowa baza turystyczna w Polsce

Serwis Trivago pokusił się o zrobienie zestawienia odnośnie zimowej bazy turystycznej w Polsce, aby wykazać, w jakich miejscowościach Polacy w tym czasie najczęściej poszukują noclegów na własną rękę, a także jakie są mniej więcej ceny zakwaterowania w miasteczkach.

Przeprowadzona analiza wskazała, że największą popularnością w czasie zimy cieszy się Zakopane. Tam też za nocleg zapłacić porą zimową będzie trzeba średnio 329 złotych za dobę w pokoju dwuosobowym. Kolejna miejscowość, która cieszy się również popularnością wśród Polaków to Karpacz, gdzie nocleg w pokoju o podobnym standardzie za dobę kosztuje około 241 złotych. Trzecie miejsce przypadło Szklarskiej Porębie. W tej miejscowości za taki sam nocleg zapłaci się średnio 312 złotych. Wyniki zbiera się od 22 grudnia 2014 roku.

A gdzie za granicę? Jeśli chodzi o zimowe podróże za granicę to Polacy najczęściej wybierają się do pobliskich Czech, jak i trochę dalej, do Włoch.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>