Zagraniczni turyści bardzo zadowoleni z pobytu w Polsce!

Polska z całą pewnością może być dumna, bo coraz to więcej zagranicznych turystów wyraża ogromne zadowolenie z pobytu i deklaruje, iż chętnie poleci wypoczynek w Polsce swoim bliskim! Oczywiście, jest to powód do dumy, ale nie do tego, aby spocząć na laurach, bo do zrobienia zostało jeszcze wiele i zawsze może być jeszcze lepiej!

Polska Organizacja Turystyczna zleciała Badanie konsumentów usług turystycznych, które to zostało wykonane przez Pracownię Badawczą BSM i konsorcjum firm Bluehill Sp. z o.o., Quality Watch Sp. z o.o. Badanie prowadzone było przez lipiec, sierpień oraz wrzesień 2014, a odbyło się w ramach projektu o nazwie Promujmy Polskę Razem.

W roku 2012 z pobytu w Polsce zadowolonych było 89 proc. turystów zagranicznych, z kolei w roku 2013 85 proc. W roku 2014 satysfakcję z wypoczynku w Polsce deklarowało aż 92 proc. turystów zagranicznych oraz 96 proc. Polaków. Blisko 90 proc. badanych ma zamiar kolejny raz spędzić urlop w Polsce, a ponad 60 proc. ankietowanych ocenia ten ostatni wypoczynek jako lepszy niż poprzedni.

Obcokrajowcy byli bardzo zadowoleni z zakwaterowania. Satysfakcję wyraziło 83 proc. pytanych. Nieco dziwić może fakt, iż Polacy już tak zadowoleni z zakwaterowania nie byli – usatysfakcjonowanych było tylko 43 proc. Polaków. Nieco gorzej wypadła kwestia lokalnego transportu. Ciekawostką jest także to, że obcokrajowcy są o wiele bardziej skłonni do polecenia wypoczynku w Polsce niż polscy turyści.

Największym zainteresowaniem zarówno wśród zagranicznych jak również polskich turystów cieszyły się miejsce zlokalizowane blisko natury – lasów, rzek, jezior. I jeszcze jedna ciekawostka odnośnie zakwaterowania – im wyżej skategoryzowany hotel, bym satysfakcja obcokrajowców była… mniejsza! Dlaczego?

Najprawdopodobniej z tej prostej przyczyny, iż obcokrajowcy zatrzymując się w hotelach przykładowo czterogwiazdkowych czy pięciogwiazdkowych liczą na wyjątkowy komfort wypoczynku, właśnie na to się nastawiają, a jednak polskie hotele często nieco odbiegają normą od hoteli w innych państwach, gdzie wspomniane hotele cechują się wiele większym luksusem, zatem obcokrajowcy mogą spotkać się z lekkim rozczarowaniem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>