Wyróżniające się polskie miasta? Tak!

Popularna firma Trivago dokonała zestawienia, w którym uwzględniła wybór najlepszych obiektów hotelowych na całym świecie. Jest to ranking stu miejsc, które zostały najlepiej ocenione przez użytkowników wyszukiwarki w ciągu ostatniego roku. Co ciekawe, wśród setki miast znalazły się trzy miasta polskie. Samo zestawienie zostało stworzone na podstawie algorytmu Best Value Index. Połączono w nim średnie ceny noclegu dla dwóch osób wraz z opiniami o hotelu, jak i o miejscu, w którym obiekt się znajduje. Na pierwszym miejscu znalazło się Fenghuang w Chinach, starożytne miasto nad rzeką Tuo Jiang. Otrzymało 98,1 punktów.

Polskie miasta w zestawieniu

Najwyżej wśród polskich miast została oceniona Łódź. Uzyskała miejsce 26., ze wskaźnikiem indeksu 95,55. Jest to zatem wynik naprawdę godny pogratulowania. Pierwszą trzydziestkę otworzył Poznań, otrzymując taką samą notę jak kolumbijska wioska Cali, czyli 95,36 punktów. Na 79. miejscu znalazł się Kraków. Dla wielu osób jest to spora niespodzianka, bo przecież znaczna część Polaków postrzega właśnie Kraków jako jedno z najbardziej ciekawych, wyróżniających się w Polsce miejsc. Notowanie to z pewnością pokazuje, w jakim kierunku zmierza światowa turystyka. Dobrze, że znalazły się w nim też polskie akcenty.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>