Top 5 regionu podlaskiego

Do 15 października, na narodowym portalu turystycznym polska.travel głosować można było na najwspanialsze atrakcje o największym potencjale turystycznym znajdujące się w regionie podlaskim. Kandydatury, absolutnie nie przypadkowe, zostały wytypowane przez instytucję zdecydowanie najlepiej nadającą się do tego zadania. Jak nietrudno się domyślić, ową instytucją jest Polska Organizacja Turystyczna. POT wybrał atrakcje w oparciu o analizy, badania oraz opinie regionalnych organizacji turystycznych. W regionie podlaskim zwyciężyły takie atrakcje jak: Białowieski Park Narodowy / Puszcza Białowieska, Kanał Augustowski, Muzeum Ikon i Monastyr w Supraślu, Pałac Branickich w Białymstoku oraz Podlaski Szlak Tatarski.

Charakterystyka miejsc

Białowieski Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym na ziemiach polskich. Warto w tym miejscu dodać, iż jest to także jeden z najstarszych parków narodowych w Europie. Znajduje się on na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kanał Augustowski z kolei jest zabytkiem sztuki hydrotechnicznej i to światowej klasy. Jest on częścią Europejskiego Szlaku Tematycznego Transport i Komunikacja. Muzeum Ikon i Monastyr w Supraślu to okazały zespół klasztorny pochodzący z 1500 roku. Pałac Branickich w Białymstoku natomiast jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, z uwagi na doskonałe wypełnienie architektoniczne założeń pałacowo-parkowych. Podlaski Szlak Tatarski jest jednym z najciekawszych szlaków kulturowych Podlasia.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>