Polskie hotele „oblegane” przez zagranicznych gości

Jak wynika z badań, w roku 2014 Polska została odwiedzona przez blisko 16 milionów obcokrajowców. Jest to naprawdę imponująca liczba zważywszy na to, iż rok wcześniej (tj. 2013) gości zagranicznych odwiedzających Polskę było o całe dwa miliony mniej. Serwis Kayak pokusił się o analizę, z której bardzo jasno wynika, że zdecydowanie najwięcej gości zagranicznych korzystających z noclegów w Polsce to Amerykanie, Niemcy, ale też Hiszpanie, Francuzi, mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Holandii. Polskę odwiedzają również Kanadyjczycy.

Gdzie nocują zagraniczni goście?

Przede wszystkim w hotelach pięciogwiazdkowych i ewentualnie czterogwiazdkowych. „Upatrzyli” sobie Warszawę, która znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia. Będąc w stolicy, zatrzymują się gównie w takich hotelach jak InterContinental (5*), Radisson Blu Centrum Hotel(5*) oraz Hampton by Hilton (4*). Zagranicznym turystom bardzo podoba się również na polskim wybrzeżu i tam zatrzymują się przede wszystkim w Kołobrzegu, który jest na drugim miejscu zestawienia (pięciogwiazdkowy Marine Hotel), w Międzyzdrojach (czterogwiazdkowe hotele Amber Baltic Hotel i Golden Tulip Międzyzdroje Residence).

W Gdańsku z kolei korzystają z hoteli Radisson Blu Hotel Gdańsk (5*) i Hilton Gdańsk (5*). Jeśli natomiast wybierają się do Świnoujścia, tam wybierają wyjątkowo trzygwiazdkowy Hampton by Hilton. Dość popularny jest też Kraków. Nocując w dawnej stolicy Polski zagraniczni turyści wybierają hotele Radisson Blu Kraków (5*) oraz Wyspiański Hotel (3*).

A gdzie nocują nasi rodacy?

Otóż, Polacy zdecydowanie bardziej przychylnie patrzą w stronę hoteli trzygwiazdkowych oraz czterogwiazdkowych. Warszawa jest równie popularna. Ponownie pojawia się hotel InterContinental (5*), a także Marriott Hotel (5*) i Novotel Warszawa Centrum (4*). Kolejne pozycje na liście zajmują Zakopane, Kraków, Międzyzdroje, Gdańsk, Gdynia i Sopot, na szóstym miejscu Wrocław, dalej kolejno Poznań i Karpacz.

Te ostatnie nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem turystów z zagranicy, a szkoda, bo są to przecież miasta, które wiele mają do zaoferowania. Dość mocno może dziwić fakt, że zagraniczni goście nie są zbyt wyraźnie zainteresowani Zakopanem, które jest przecież Zimową Stolicą Polski, miejscem nie tylko licznych ważnych wydarzeń sportowych, ale także kulturalnych.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>