Barometr EFL: branża HoReCa rozwija się!

Nie da się ukryć, iż branża HoReCa w Polsce rozwija się bardzo dobrze. Wskazują na to między innymi wyniki Barometru EFL, po raz kolejny zanotowany został wzrost dla tejże właśnie branży.

Jak wynika z Raportu z rynku HoReCa 2014, w roku minionym w branży działało blisko 50 tysięcy różnych przedsiębiorstw, z czego najwięcej było restauracji. Łącznie w przedsiębiorstwach tych zatrudnienie znajdowało 230 tysięcy ludzi. Branża hotelarsko-gastronomiczna wytwarza każdego roku blisko 1,7 proc. polskiego PKB, co daje 5,9 miliarda euro!

Zgodnie z wynikami Barometru EFL, branża w trzecim kwartale br. ma rozwijać się jeszcze bardziej intensywnie. I tak rzeczywiście może być, zważywszy na to, iż przedsiębiorcy coraz to chętniej inwestują w swój rozwój. Powodem jest między innymi fakt, iż wzrasta zainteresowanie Polską jako ciekawą destynacją turystyczną. Liczba obcokrajowców odwiedzających Polskę w celach typowo turystycznych widocznie wzrasta.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>